Parfém môže predstavovať vkusný darček, ktorý dáme svojim blízkym. Tiež je pre ľudí veľmi obľúbeným, pretože pohladí naše zmysly a dopraje nám nádhernú arómu. Zároveň dokáže podčiarknuť čaro daného okamihu, či podčiarknuť vašu osobnosť a krásu. Magické je na parféme aj to, že na každom z nás môže ten istý parfém voňať úplne inak. Ako si môžete vybrať vhodný parfém aj pri nákupe na internetových parfumériách, či drogériách?

Výber parfému podľa farby

Takáto metóda je pre výber parfému prostredníctvom internetu veľmi obľúbená. Jej podstatou je to, že každý človek inklinuje k určitej farbe. Pokiaľ napríklad máte radu ružovú farbu, môžete sa pozerať po vôňach z ruží, či rôznych kvetinových vôňach, ktoré pravdepodobne sadnú aj vašim čuchovým zmyslom. Takto tiež vôňu môžete kombinovať ku farbe vášho oblečenia. Ak sa napríklad chystáte na večierok v sexy, obtiahnutých čiernych šatách, môžete zvoliť korenenejšie a výraznejšie vône s podtónom vanilky, hyacintu, či santalového dreva.

Takisto môžete túto metódu využiť aj podľa vašich obľúbených farieb. Ľudia ktorí majú radi výrazné farby ako červená, cyklaménová, fialová, či bordová inklinujú zväčša aj k výraznejším vôňam. Pokiaľ zas obľubujete pastelové farby, bielu, či zemité odtiene, zrejme sa skôr prikláňate k jemnejšej a nežnejšej vôni. Farby ovplyvňujú našu náladu a podľa niektorých štúdií sa práve prepájajú aj s oblasťou vôní.

Siahnite po overených klasikách

Nakupovanie parfému cez internet môže byť celkom risk, predovšetkým pokiaľ chcete investovať do kvalitného parfému. Avšak veľmi dobrou alternatívou pre nákup sú rôzne klasické, elegantné a nadčasové parfémy. Medzi takéto patria klasiky od Chanel, Gucci, či Chloé. Takéto parfémy sú cenovo drahšie, no máte takmer zaručenú ich kvalitu a krásnu vôňu. Nakupovať ich môžete aj výhodnejšie pokiaľ využijete Notino zľavy pri vašom nákupe.

Zamerajte sa na kompozíciu parfému

Kompozícia parfému odhaľuje takmer celé kúzlo vône. Je preto nesmierne dôležité, aby ste sa pri výbere parfému zamerali aj na kompozíciu jednotlivých zložiek. Kompozícia sa skladá hlavne z troch základných zložiek, čo je hlava vône, základ a srdce. Keď prvýkrát ovoniate parfém, ucítite najmä hlavu vône, preto je na ňu kladený väčšinou hlavný dôraz. Pokiaľ parfém použijete, túto časť (teda hlavu) budete cítiť až okolo 15 minút).

Po odznení hlavy vône prichádza na rad srdce vône, ktoré vonia až niekoľko hodín. Nízke tóny základu vône prchajú veľmi samovoľne a často ich cítiť ešte veľmi dlho po doznení vône. Taktiež je veľmi dôležitá intenzita parfému. Môžete vyberať spomedzi toaletných vôd, parfémov, parfémovaných vôd, či kolínskych. Každá má rôznu intenzitu. Intenzita sa však spája aj s druhom vône.

Korenisté vône sú väčšinou omnoho intenzívnejšie a majú dlhú trvácnosť oproti jemným kvetinovým vôňam. Ideálne pre výber parfému je preto zapamätať si aké zložky parfému sú pre vaše čuchové zmysly príjemné. Napríklad si pozrite svoj obľúbený parfém doma a jeho zloženie. Vyhľadávať môžete práve podľa týchto zložiek, aby bol váš výber efektívnejší.

Parfémy môžete v súčasnosti už nakupovať na rôznych internetových obchodoch. V našom prehľade, ale nájdete tipy len na výhodný nákup parfémov. Výhodne môžete nakupovať prostredníctvom Elnino zliav, či Vivantis zliav. Kvalitný parfém vám dodá dávku sebavedomia a nezameniteľnej vône, ktorá podmaní zmysly vás, ale aj ľudí okolo vás. Dotvorte svoju osobnosť správnou voľbou vône a odhaľte svoje nové ja.