Oblečenie, trendy a outfity riešime každodenne. Niektorí z nás preferujú sezónne trendy a iný sa zameriavajú na overenú klasiku. Avšak pokiaľ chcete šetriť nielen planétu ale aj peniaze určite sa viac oplatí investovať do kvalitných kúskov. Niekedy však nie je jednoduché nájsť kúsky, ktoré zodpovedajú našim predstavám. Nakupovať v súčasnosti už môžete prostredníctvom rôznych obchodov ako napríklad Answear, Zoot, Orsay, Bibloo či Bonprix.

Keďže sa oblečenie dostáva s nami do každodenného kontaktu musíme pri výbere kvalitných kúskov brať ohľad na množstvo faktorov.  Okrem toho, že chceme aby bolo pekné je dôležité aj voľba správneho strihu a materiálu. Pokiaľ tiež zvolíte kúsky, ktoré svojim dizajnom budú elegantné a nadčasové, budete ich môcť nosiť niekoľko rokov. Ako si ale vybrať kúsky, ktoré vás neomrzia a budete sa z nich tešiť niekoľko rokov?

nadčasovosťJednofarebnosť

Pokiaľ chcete zaručiť, že si kúpite kvalitné kúsky, ktoré naozaj využijete stavte na jednofarebnosť. Platí to pri nákupe akýchkoľvek kúskov do vášho šatníka. Tričká, svetre, mikiny, či rifle sa najlepšie kombinujú pokiaľ sú jednoduché a jednofarebné. Nielenže sa dobre kombinujú ale ani nevychádzajú z módy pretože predstavujú typický základ každého šatníka. Okrem všetkých týchto výhod sú veľmi pohodlné a taktiež sa aj ľahko perú.

Pokiaľ teda stavíte na jednofarebné produkty z kvalitného materiálu, nič nepokazíte. Urobíte tak kvalitný základ ďalšieho kombinovania outfitov. Čo sa týka farebnej škály zameriavajte sa predovšetkým na neutrálne farby. Medzi tie patrí biela, čierna, šedá, béžová a iné ľahko kombinovateľné kúsky. Takýto základ potom môžete obohatiť o pár extravagantnejších kúskov.

Minimalistické oblečenie

Minimalistické kúsky zaručia taktiež kvalitný základ vášho šatníka. Sezónne kúsky sa vyznačujú najmä výraznými farbami, či vzormi. Taktiež sa menia rôzne strihy a materiály. Avšak pokiaľ zvolíte kúsky z kvalitných materiálov v nestarnúcich strihoch tak zaručíte, že určitý kúsok naozaj vynosíte niekoľko rokov.

Čím sa však vyznačuje minimalizmus? Minimalizmus je opäť úzko spätý aj s jednofarebnosťou. Zahŕňa kúsky, ktoré neobsahujú buď žiadne vzory, trblietky, nápisy ani nič podobné. Avšak minimalizmus sa v šatníku môže tiež prejavovať aj menším množstvom oblečenia vysokej kvality. Takýto spôsob zriaďovania šatníka je viac než vítaný a pokiaľ dokážete odolať sezónnym trendom, môžete si tak zaručiť množstvo krásnych a nadčasových kúskov.

mužský oblekNestarnúca elegancia

Pokiaľ chcete zvoliť kúsky, ktoré vydržia niekoľko rokov mali by ste siahať po elegancii. Elegancia je v celej svojej podstate nadčasová a tak určite nič nepokazíte kvalitným sakom, kabátom, košeľou či inými nestarnúcimi klasikami. Tieto kúsky sa nosia už niekoľko rokov a nikdy nevyjdú z módy. Práve do takýchto kúskov sa oplatí najviac investovať a dopriať si kvalitné materiály. Samotné kombinovanie outfitov bude omnoho jednoduchšie.