Aliexpress patrí medzi najnavštevovanejšie internetové obchody so širokým spektrom sortimentu. V súčasnosti odosiela takmer do všetkých krajín sveta, pričom na množstvo produktov môžete mať dopravu úplne zadarmo. Produkty sú lacné a preto ľudia často neodolajú a vyskúšajú nejakú novinku alebo si objednajú produkt, ktorý je v kamenných predajniach omnoho drahší.

Ďalšia vec, ktorá výrazne podporila nakupovanie na Aliexpresse je aj fakt, že na ňom môžete nájsť úplne identické produkty zo slovenských e-shopov za smiešne ceny. Tento biznis model bol totiž dlhý čas veľmi výhodný, no postupom času ľudia prišli na to, prečo tak veľa obchodov propaguje tie isté produkty a prečo sú také “lacné”. A na Aliexpresse naozaj viete nájsť aj kúsky za niekoľko centov.

Najviac sa ale samozrejme oplatia kúsky, ktoré sú funkčné a za výhodnú cenu. Tie zároveň patria aj medzi najpredávanejšie.

Aké sú najpredávanejšie kúsky na Aliexpress?

Ochranné sklá a kryty na mobil

Medzi veľmi obľúbenú kategóriu produktov, ktoré sa na Aliexpress naozaj oplatia kupovať je celkovo kategória mobilného príslušenstva. Kryty na mobil a ochranné sklá tu viete nájsť za niekoľko eur a pritom sú dostatočne kvalitné na bežné používanie. Čo sa týka krytov, môžete si vyberať rôzne dizajnové prevedenia a materiály a navyše sa neustále dopĺňa sortiment pre nové a nové typy mobilov. Túto kategóriu vám na nákup určite odporúčame.

Slúchadlá

Pokiaľ ešte zostaneme pri kategórií mobilné príslušenstva, nesmieme zabudnúť aj na rôzne druhy slúchadiel. Predovšetkým sú v súčasnosti veľmi obľúbené bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú však na slovenskom trhu dosť drahé. Na Aliexpress ich viete nájsť za smiešne sumy a pritom fungujú a plnia svoj účel. Rovnako na Aliexpress nájdete aj bežné slúchadlá s káblom, prípadne ďalšie príslušenstvo pre vašu elektroniku.

slúchadlá

Bižutéria

Prejdime ale aj do úplne inej kategórie, ktorá je na Aliexpress skvelo zastúpená. Ide o kategóriu bižutérie, ktorá je v dnešnej modernej dobe nesmierne populárna. Trendy sa totiž menia tak rýchlo, že sa neoplatí investovať do drahých šperkov, ale lepšie je kúpiť si viac lacných “bižu” šperkov. Aliexpress je navyše ideálnym miestom na takýto nákup, pretože bižutériu tu viete nájsť v tých najnižších cenách. Z kategórie bižutérie by sme chceli špeciálne vyzdvihnúť aj nesmierne lacné hodinky, ktoré tu viete zakúpiť a sú zároveň aj praktické a často aj dostatočne kvalitné.

Kozmetické štetce

Kozmetické štetce od mnohých značiek kozmetiky sú nesmierne drahé. Sú síce kvalitné, no často si platíte aj za samotnú značku. Kozmetické štetce na Aliexpress nevyrábajú žiadne populárne značky, no napriek tomu medzi nimi môžete nájsť naozaj kvalitné kúsky, ktoré sú porovnateľné s rôznymi značkovými kúskami. Rovnako sú dostupné aj v mnohých sadách, ktoré sú ideálne pokiaľ sa chcete naučiť líčiť omnoho profesionálnejšie.

Pri kozmetike je skvelé spomenúť aj nesmierne lacné umelé mihalnice, ktoré môžete na Aliexpress zohnať. Sú dostupné v zaujímavých sadách a v rôznych prevedeniach. Cenové kategórie sa pohybujú od úplne najnižších cien až po strednú cenovú kategóriu. Medzi týmito produktami viete rovnako nájsť nesmierne kvalitné kúsky, ktoré si zamilujete.

kozmetické štetce

Hračky

Okrem “dospeláckych” vecí môžete na Aliexpress nakupovať aj produkty pre deti. Nesmierne obľúbené lego stavebnice sú na týchto stránkach dostupné za bezkonkurenčné ceny. Okrem lega tu môžete nájsť Barbie bábiky, oblečenie pre bábiky, ale napríklad aj Marvel figúrky. Rôzne druhy svietiacich a spievajúcich hračiek, skladačiek, či kreatívnych sád gumičiek a korálok zoženiete za bezkonkurenčné ceny.

Smart hodinky

Smart hodinky a rôzne športové náramky sú dnes veľmi obľúbené, pretože nám umožňujú kontrolovať si dennú športovú aktivitu, upozornenia a udržiavajú nás v kontakte s ostatnými. Ovládajú sa nesmierne jednoducho, majú množstvo funkcií a sú parťákom na bežné dni. Práve preto ich cena od známych značiek je značne vysoká. Na Aliexpress viete nájsť kvalitné kúsky aj z tejto kategórie, pričom je dôležité, aby ste sa pri výbere zameriavali najmä na recenzie od zákazníkov.

Spoločenské šaty

Spoločenské šaty na rôzne príležitosti sú nesmierne drahou záležitosťou. Drahé je ich požičanie a rovnako aj kúpa. Svadobné a družičkovské šaty sú na tom podobne. Aliexpress pre svojich zákazníkov poskytuje široký výber rôznych dlhých, krátkych a rôznofarebných šiat za skvelé ceny. Opäť je však potrebné prezerať si recenzie a vyberať modely podľa vašej postavy. Ideálne je pomerať sa podľa veľkostných tabuliek a rátať s určitou rezervou. Aj keď si šaty zrejme budete musieť dať trošku upraviť, aj tak vás vyjdú lacnejšie ako tie kupované v obchode.

Pri nakupovaní na Aliexpress je potrebné dať si pozor, aby ste nemuseli platiť clo a DPH. V súčasnosti sú všetky balíčky pod 22€ oslobodené od tejto povinnosti, pričom sa prihliada na hodnotu celého balíčka aj s poštovným. Pri nákupe si vždy preverte predajcu prostredníctvom recenzií a tiež si prezrite aj recenzie pre konkrétny produkt. Nakupujte cenovo dostupné produkty a vyberajte si z neobmedzeného množstva produktov na Aliexpress.