Džínsy patria medzi kompletný základ šatníka, pretože sa jednoducho kombinujú a dajú sa nosiť na široké spektrum príležitostí. Nie všetky džínsy sa však hodia pre všetky postavy – môžete si vyberať rôzne strihy, ale rovnako aj rôzne druhy džínsoviny. Rovnako je rozdiel medzi džínsami, ktoré sa považujú za súčasné trendy a medzi tými, ktoré sú nadčasové a oplatí sa do nich investovať. Ako si vybrať ten ideálny pár pre vás?

Vyberte si džínsy podľa typu vašej postavy.

Ak si chcete vybrať džínsy efektívne, určite musíte prihliadať na typ vašej postavy. Tak docielite, že budete daný kúsok nosiť s radosťou a rovnako vám bude 100% sedieť a tak sa bude dobre kombinovať. To, že vám navyše padnúce džínsy môžu vykresliť krajší zadok a zdvihnúť sebavedomie ani nemusíme spomínať.

Ako môžeme vidieť na obrázku, rozlišujeme rôzne typy dámskych postáv. Hrušková postava je typickým menšou vrchnou časťou tela a omnoho výraznejšou spodnou časťou tela. Pre takéto dámy je ideálne siahať po slim fit variantách, prípadne aj mierne zvonových prevedeniach. Napríklad bootcut džínsy sú ideálnou voľbou.

typy dámskych postáv
zdroj: https://www.bloss.co.za/shop-your-shape/

Typ postavy jablko sa často označuje aj ako okrúhly a najväčšia pozornosť sa tu smeruje do stredu tela. V takomto prípade je ideálne siahať strednom sede džínsov a skôr obtiahnutých variantách. Vašim cieľom je upriamiť pozornosť na nohy a v tomto prípade tiež neodporúčame popchávať si tričko do nohavíc.

Postava v tvare mrkvy je typická väčším objemom vo vrchnej časti tela a menším v spodnej časti. V tomto prípade je ideálne siahať po džínsoch so stredným až vysokým sedom. Tiež je vhodné siahať po svetlejších farbách, ktoré priamoúmerne doplnia vašu postavu. Môžete tiež voliť rôzne výrazné vrecká, aby ste doplnili siluetu vašej postavy.

Tvar presýpacích hodín sa dá nádherne pozdvihnúť voľbou vysokého pásu, ktorý vám definuje pás. Bootcut džínsy sú taktiež skvelou variantou ale zvoliť môžete aj boyfriend džínsy. Pokiaľ máte chlapčenský typ postavy, môžete prakticky zvoliť akékoľvek džínsy bez obmedzení.

Skvelé kúsky džínsov od rôznych značiek a v rôznych prevedeniach môžete nakúpiť aj s využitím Glami zľavy. Pri nákupe na internete si vždy vyberajte na základe veľkostnej tabuľky, aby ste mali istotu, že vám daný pár nohavíc sadne. Pokiaľ ste vyššej postavy, dôsledne odmerajte aj dĺžku nohavíc.

Nadčasové alebo súčasné trendy?

Medzi nadčasové modely džínsov patria napríklad mom jeans. Ide o džínsy, ktoré majú rovný, často nazývaný aj cigaretový strih. Sú väčšinou trochu voľnejšie na nohách, no pritom veľmi pekne tvarujú zadok. Trendy sú rôzne krátke verzie, ale klasickými, kvalitnými mom džínsami zvolíte nadčasový kúsok do vášho šatníka. Zvoľte pekný odtieň rifľoviny a máte vyhraté. Skvelé mom džínsy môžete nakupovať napríklad s využitím Factcool zliav.

Medzi ďalšie pomerne nadčasové varianty v súčasnosti patria aj klasické slim fit džínsy. Dajú sa kombinovať ku všetkému a ako zvolíte elastický materiál, sú na bežné nosenie aj nesmierne pohodlné. Ak chcete staviť na istotu, siahnite po čiernych slim fit džínsoch, ktoré využijete na množstvo príležitostí, rovnako ako aj populárnu bielu variantu. Slim fit džínsy môžete nakupovať výhodne tak, že využijete naše Answear zľavy.

Medzi trendové kúsky posledných sezón patria bootcut džínsy a tiež sa do módy vrátili aj klasické zvonáče. Vyzerajú nesmierne dobre na rôznych druhov postáv a dajú sa aj pomerne dobre kombinovať do širokého spektra outfitov. Tie svoje ideálne zvonové džínsy môžete kúpiť napríklad aj s využitím našej Bezvasport zľavy.