Imunita alebo obranyschopnosť nášho organizmu nám poskytuje základnú ochranu pred ochoreniami. Aj keď si nevie poradiť s každou infekciou, má pre nás nezameniteľnú funkciu a preto by sme mali našu prirodzenú imunitu čo najviac podporovať. Okrem množstva potravín, ktoré nám môžu pri budovaní imunity pomôcť, existuje aj množstvo ďalších spôsobov. Ako môžete vašu imunitu podporiť aj Vy?

Zdravá životospráva

Zdravá životospráva má pozitívny vplyv na množstvo chorôb, ale rovnako aj na náš imunitný systém. Medzi zdravé spôsoby ako môžete posilniť vašu imunitu patrí bezpochyby správna a zdravá strava. Diéta obsahujúca veľké množstvo zeleniny, ovocia a málo cukru, či nezdravých, mastných jedál je základom pre posilnenie vašej imunity. Snažte sa udržiavať si primeranú váhu, ktorú odhadnete aj na základe vašich pocitov – pri nadbytku tuku sa nebudete vo vašom tele cítiť dobre.

cvičenie

Rovnako vám môže posilnenie imunity priniesť aj pravidelné cvičenie. Okrem toho, že si posilníte imunitu, vybudujete si svalstvo a to má napríklad veľký vplyv aj na chronické bolesti chrbtice, či iné zdravotné ťažkosti ako napríklad obezita. Ak si potrebujete kúpiť niektoré doplnky na cvičenie, môžete tak urobiť výhodne napríklad s uplatnením A3sport zľavy.

Ďalšie skvelé tipy ako zlepšiť vašu imunitu

Doprajte si kvalitný spánok. Množstvo a kvalita spánku má priamy vplyv na vývoj nášho dňa, ale aj celkového života. Ľudia, ktorí majú kvalitný spánok vedia omnoho lepšie zregenerovať nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Ak máte problémy so spánkom, môžete vyhľadať napríklad kvalitné produkty vo forme výživových doplnkov pre zlepšenie vášho spánku. Nakupujte ich výhodnejšie s využitím našich Pilulka zliav.

Veľmi dôležitá súčasť starostlivosti o imunitu je dôkladná hygiena. Starostlivosť o telo, vlasy je nesmierne dôležitá. Rovnako môže na posilnenie vašej imunity vplývať aj kvalita pitnej vody, či napríklad prípravky, ktoré na bežnej báze používate. Podstatné je tiež vyhýbať sa fajčeniu, či pitiu alkoholu, ktoré naopak imunitu môžu oslabovať.

spánok

Dostatok pitnej vody, v podobe naozaj kvalitnej nesladenej vody je nesmierne dôležitý. Snažte sa dodržiavať pitný režim. Zamerajte sa na aktivity, ktoré vám umožnia eliminovať stres, či už ide o pohyb v prírode, šport alebo meditáciu. Ak máte so stresom seriózny problém a trápi vás z dlhodobého hľadiska, odporúčame napríklad siahnuť aj po doplnkoch stravy Stressfix, ktoré môžete nakupovať s našimi Stressfix zľavami.

Zdravá imunita je pre náš kľúčom k plnohodnotnému životu bez zdravotných ťažkostí. Naše telo si vďaka nej dokáže poradiť s menšími infekciami a ťažkosťami. Vďaka tomu sa nemusíme pri každej chorobe liečiť antibiotikami a ležať v posteli. Tipy, ktoré môžete urobiť pre posilnenie vašej imunity by ste mali brať vážne a snažiť sa vybudovať si silnú imunitu, ktorá vás ochráni.