Ku každej objednávke, ktorú cez internet vybavíte, jednoznačne patrí aj doprava tovaru ku vám. Pozná to každý, kto si už niečo kupoval cez e-shop. Vyberiete tovar, ktorý chcete mať v košíku a odtiaľ vás stránka presmeruje na vyberanie spôsobu dopravy. Možností je veľa, každý obchod ponúka iný spôsob dopravy. Dôležité ale je, že za dopravu sa platí, čo ale nie je pravdou počas akcie Dni dopravy zdarma.


Ako fungujú Dni dopravy zdarma?

Je to akcia, ktorej princíp sa dá čiastočne pochopiť len zo samotného názvu. Počas Dní dopravy zdarma môžu zákazníci rôznych obchodov ušetriť na doprave ich objednávok domov. Celú akciu založil portál Heureka, ktorý sa venuje porovnávaniu obchodov a tovaru, ktorý ponúkajú. Avšak nemyslite si, že všetky obchody, ktoré Heureka pozná, majú počas tejto akcie dopravu zadarmo. Obchod sa musí aktívne zaregistrovať do zoznamu na Dni dopravy zdarma, aby zákazníci získali túto zľavu na dovoz. Má to však ešte jednu podmienku, s ktorou ale nebude mať asi nikto problém. Aby ste za dopravu neplatili, musíte si nakúpiť tovar v hodnote vyššej ako 15€. Obchodom by sa totižto neoplatilo ak by museli preplácať dopravné za všetky, aj tie najmenšie nákupy.


Ako za dopravu neplatiť aj v inom čase?

eshop dopravaAk o tom náhodou neviete, možnosť ušetrenia peňazí za dopravu ponúka veľa obchodov aj mimo Dní dopravy zdarma. Týmto spôsobom odmeňujú zákazníkov, ktorí si u nich nakúpia viac tovaru. Funguje to tak, že ak dosiahne vaša objednávka hodnotu nad určitou hranicou, môžete si vybrať aký spôsob dopravy chcete a budete ho mať zadarmo. Každý internetový obchod má svoju hranicu nastavenú nejako inak. Často sú to sumy od 50€ do 80€, záleží to od predajcu. Vám ako zákazníkovi to dáva možnosť neplatiť za dopravu v podstate pri každom nákupe. Preto je dobré, ak si nakupovanie na internete rozdelíte na menej veľkých nákupov, ako keby ste mali nakupovať každý týždeň za 20€. Pípadene, ak niečo kupujete a nedosahujete hranicu dopravy zadarmo, môžete svoj nákup spojiť s nákupom nejakého kamaráta, o ktorom viete že tiež chce nakupovať z tej istej stránky.


Čo priniesli predošlé ročníky?

Dni dopravy zdarma trvajú väčšinou 2,5 dňa a uskutočňujú sa v jednom z posledných mesiacoch roka. V roku 2017 to bolo v polovici novembra. Na výsledných štatistikách je jednoznačne vidieť, že popularita tejto akcie od roku 2016 výrazne stúpla. V tom roku zákazníci na doprave ušetrili približne 90,000€. O rok neskôr sa toto číslo dosiahlo viac než trojnásobok. Ľudia na cene za dovoz balíkov ušetrili až 271,233€. Doprava zdarma sa uplatnila na 77,500 objednávok a podľa portálu Heureka sa priemerná cena objednávky pohybovala okolo 65€. Do akcie sa zapojilo 489 internetových obchodov, ktorým Dni dopravy zdarma priniesli obrat až 5,037,000€. Najčastejšie ľudia nakupovali kozmetiku, rôzny tovar pre deti, veci do domu a záhrady, ale aj elekroniku a oblečenie. Treba pripomenúť, že obchody, ktoré boli zapojené mali všetky certifikát “Overené zákazníkmi” na Heureka, takže nákupy prebiehali plynule a bez problémov.


doprava zdarmaUšetriť na cene za dovoz balíka domov je vždy príjemný pocit. Síce to nie sú veľmi vysoké ceny, ale po pár nákupoch kde sa cena za dopravu odpočíta, sa suma nazbiera a nakoniec sa z toho všetci môžeme iba tešiť. Dni dopravy zdarma sa určite oplatí využiť, takže sledujte nové správy o tejto akcii a keď to bude možné, zapojte sa a ušetrite na doprave aj vy.

Využite zľavy na nákupy o rôznych obchodov. Vyhľadajte váš obľúbený obchod vo vyhľadávaní v pravej časti stránky.