Otec je pre každého veľmi dôležitou osobou už od narodenia. Často práve vďaka nemu má rodina zabezpečených veľa vecí potrebných pre kvalitný a šťastný život. Otcovia pre svoje deti robia všetko čo môžu a preto by sme mali aspoň na deň otcov prejaviť vďaku za ich prácu. Ak svojmu otcovi chcete na Deň otcov niečo kúpiť, alebo s ním niečo zažiť, ale nemáte nápady, prejdite si tento článok a dozviete sa niekoľko tipov na strávenie spoločného času.


Navštívte pivovar alebo vináreň

Nemyslím si, že by sa našiel otec, ktorému by nechutilo pivo alebo víno. Každý má rád niečo iné, preto je len na vás kam ho zoberiete, ale určite sa vo vašom okolí nachádza pivovar alebo vináreň, kde ponúkajú možnosť návštevy. K tomu samozrejme patrí ochutnávka toho najlepšieho čo daná spoločnosť ponúka. Váš otec bude na tento zážitok určite spomínať v dobrom. Nakoniec si možno aj odnesiete nejakú fľašku, pri ktorej si potom spomeniete na dobre strávený Deň otcov.


Kúpte mu náradie

Každý otec potrebuje na udržiavanie domácnosti v dobrom stave kvalitné náradie. Určite aj nejaké má, ale je veľká šanca že je niečo, čo by chcel do svojej zbierky doplniť a čo by mu vedelo v budúcnosti pomôcť. Prípadne môže mať nejaké náradie, ktoré si kúpil 20 rokov dozadu a už neslúži tak, ako by malo. Ak neviete čo presne mu chýba, alebo ktorý nástroj by si najviac želal, kúpte mu celú sadu náradia. Tak máte istotu, že darček, ktorý ste mu dali na Deň otcov bude pravidelne využívať. Možno aj vás zachráni svojimi skúsenosťami a dobrým náradím pred nejakou poruchou.


Choďte k vode

Ak je váš otec vášnivý rybár, nič ho nepoteší viac ako deň pri vode, kde bude môcť chytať ryby a ešte k tomu aj tráviť čas so svojimi deťmi. Samozrejme, nemusí to byť iba chytanie rýb. Deň otcov je výborný v tom, že môžete robiť čokoľvek čo má váš otec rád. Ak sa mu páči na lodi, môžete si požičať nejakú menšiu loď, alebo ísť na splav nejakej rieky. Na Slovensku je veľa riek a jazier, takže príležitosti nájdete všade. Práve na vode zažijete veľa zážitkov, na ktoré budete spoločne ešte dlhé roky spomínať.


Knihou nič nepokazíte

Nezáleží na povolaní, veku, alebo iných koníčkoch – čítanie je aktivita, ktorej sa venujú všetci otcovia. Niektorí sú ten typ, ktorý dokáže prečítač niekoľko kníh za týždeň, iní zase čítajú pomalšie. Nech už váš otec číta akokoľvek rýchlo, dobrá kniha ho vždy poteší. Keď niekomu kupujete knihu, musíte ho dobre poznať aby ste napríklad nekúpili niečo, čo už čítal. Ako jeho vlastným deťom by vám to nemalo robiť problém, ale ak chcete mať istotu, kúpte mu nejakú nedávno vydanú knihu. V prípade, že má váš otec rád moderné technológie, alebo z nejakého dôvodu mu čítanie robí problém, kúpte mu audio-knihu. Dnes už je veľa možností kde sa dajú audio-knihy kupovať, takže s tým problém nebude. Možno si ich nakoniec obľúbi viac ako klasické papierové knihy.


Zábava na pretekárskej dráhe

Adrenalínové zážitky, ešte k tomu spojené s motorovými vozidlami, sú dokonalým spôsobom ako stráviť Deň otcov. Možností je aj v tomto prípade veľa. Veľa spoločností ponúka možnosť jazdy na motokárach, či už elektrických alebo benzínových. Sú to síce iba malé autíčka na malej dráhe, ale zábava je pri jazde veľká. Ak viete že váš otec má radšej reálne autá na pretekárskom okruhu, môžete mu zaplatiť jazdu na väčšom okruhu, napríklad Slovakiaring túto možnosť ponúka. Ak je váš milovníkom motoriek, máte v podstate istotu čím mu urobíte radosť. Požičanie veľkej motorky, na ktorej si bude môcť dať niekoľko kolečiek na okruhu je zážitok, ktorý bude určite chcieť zopakovať aj budúci rok na Deň otcov. Prípadne aj výlet na vlastných motorkách na nejaké pekné miesto určite prinesie úsmev na jeho tvár.


Spodné prádlo pre otcov

Je to jeden z tých tipyckých darčekov pre mužov, ale určite ním nič nepokazíte. Nie je nič lepšie ako pohodlné a kvalitné spodné prádlo. Váš otec vám za tento darček bude vďačný, lebo je to niečo čo môže každodenne používať. Možno váš darček nebude kreatívny, ale máte istotu že bude užitočný a v konečnom dôsledku, to je práve to o čo ide. Značkové spodné prádlo kúpite v rôznych e-shopoch, ale aj v kamenných obchodoch, takže so zabezpečením darčeku problém nebude. Ponožky tiež potešia každého, možno nájdete aj nejaké so špeciálnym vzorom na deň otcov.


Kvalitný steak na večeru

Jedlo ako darček? Na Deň otcov určite výborný nápad. Nemusí to byť zrovna steak, môžete ísť do reštaurácie podľa výberu vášho otca, ale ak má rád mäso, steak na večeru bude to najlepšie riešenie. Ak na to máte čas, vybavenie, skúsenosti a odvahu, zážitok bude ešte lepší ak si steak urobíte doma na grile. Strávite tak viac času spoločne a v domácom prostredí, čo váš otec určite ocení. V prípade, že by vám na to chýbalo nejaké vybavenie do kuchyne, môžete si ho kúpiť za výhodnú cenu. Príprava dobrého steaku tak bude jednoduchšia a pohodlnejšia.


Zoberte ho na koncert

Hudobný zážitok je niečo, čo posilní vzťah medzi rodičom a dieťaťom, preto ak je vo vašom okolí nejaký koncert, ktorý by sa vám páčil, kúpte si lístky. Ak to je nejaký spevák z mladosti vášho otca, bude určite rád že si môže pri dobrej hudbe zaspomínať na časy, keď bol vo veku svojich detí. Je ale dôležité aby ste koncert vyberali aj s ním, lebo nesprávny výber hudby môže výrazne ovplyvniť všetky spomienky na Deň otcov. Skombinujte koncert s niektorým iným nápadom z tohto článku a máte postarané o dokonalý Deň otcov.


Výstava áut

Opäť sa dostávame k téme motorových vozidiel, ale tentokrát nejde o adrenalínové zážitky z jazdy. Ako možno viete, autá tvoria veľkú časť života muža. Môžete si byť istí, že ku každému autu, ktoré váš otec mal, sa viaže veľa spomienok a zážitkov. Preto je výstava áut výborným spôsobom ako stráviť najbližší Deň otcov. Nie je to síce akcia, ktorá by sa konala každý mesiac, ale ak sa náhodou dozviete o nejakej vo vašom okolí, máte o program postarané.


Choďte si zašportovať

Ak je váš otec športovec, máte istotu že ho potešíte ak si s ním pôjdete v jedeň deň zašportovať. Samozrejme, nie všetky športy sa dajú vždy robiť vo dvojici, ale výlet na bicykloch, jazda na kolieskových kočuliach, golf, tenisový zápas, alebo aj nejaký čas na strelnici sa vám postarajú o zábavu a niekoľko spoločných zážitkov. Nakoniec sa možno s jednorazového spoločného športovania stane pravidelné, čo určite pomôže k lepšiemu zdraviu vášmu otcovi, ale aj vám. Nezabúdajte, že pri športe je dôležitá aj výživa a vybavenie, takže si ho môžete kúpiť s využitím zľavového kódu.


Nech už si program na Deň otcov vymyslíte akýkoľvek, pamätajte na to, že vášmu otcovi aj tak ide hlavne o to, že trávite čas spolu. Preto často stačí aj prechádzka na jeho obľúbené miesto, ktorá ho poteší rovnako ako iný zážitok, ale podmienkou je že musíte byť s ním.