Motivácia je pre šport veľmi dôležitou súčasťou. Pokiaľ chcete dosiahnuť nejaké výsledky je veľmi dôležité stanovovať si stále nové ciele a vychádzať zo svojej komfortnej zóny. Často sa však stáva, že prvotná motivácia po pár tréningoch opadne a my nevieme ako ďalej. Ako sa motivovať k stále lepším výkonom? Ako vyjsť zo svojej komfortnej zóny? Čo nás môže motivovať?

Cvičenie a zdravá strava patria medzi finančne aj časovo náročné aktivity. Avšak s dostatkom motivácie a sebadisciplíny môžete všetko zladiť rovnako s pracovnými ako aj osobnými povinnosťami. Dôležité je však cvičiť najmä pre svoj dobrý pocit a potom si užívať benefity vo forme pevného a zdravého tela. V rámci motivácie však existujú aj overené tipy, ktoré zaručia, že si cvičenie budete viac užívať.

Motivácia je pre každého individuálna. Základom motivácie u každého je však stanoviť si cieľ, za ktorým chcete ísť. Pre každého to môže predstavovať niečo iné. Muži sa často ženú za vyrysovanou postavou, alebo chcú dosiahnuť veľký príbytok na váhe. Ženy zasa naopak predovšetkým chudnú a spevňujú svoju postavu. Je jedno aký cieľ chcete dosiahnuť, dôležité je ísť si za ním bez akýchkoľvek výhovoriek.

plánovaniePlánovanie

Tento tip veľmi oceníte pokiaľ nemáte dostatok sebadisciplíny. Je veľmi dobré dopredu si naplánovať aké tréningy zvolíte v ktorý deň. Pokiaľ máte skúsenosti s time managmentom môžete zvoliť aj presnú hodinu. Takéto plánovanie vás prinúti dostaviť sa na konkrétny tréning v určitý deň, či hodinu. Pokiaľ máte trénera, či sa zúčastňujete skupinových športov a lekcií, plánovanie vám pomôže tiež mať prehľad o už naplánovaných tréningoch.

Okrem toho, že budete mať prehľad o svojich športových aktivitách, budete sa tiež cítiť lepšie, keď po sebe budete vidieť odvedenú prácu. Po určitom čase si tak môžete zrekapitulovať koľko kvalitnej práce na vašom zdraví ste vykonali. Plánovanie je tiež veľmi dobré v tom ohľade, že budete vedieť kedy si ušetriť čas na šport.

Motivácia spoločne

Nie každý z nás má dostatok sebadisciplíny na to, aby sa zvládol motivovať k cvičeniu sám. Práve preto je veľmi dobré mať na cvičenie niekoho, kto vás povedie. Či už ide o trénera, kamaráta, či priateľa/priateľku. Spolu je cvičenie nielen zábavnejšie ale mnohokrát aj omnoho efektívnejšie. Zároveň môžete okrem cvičenia tráviť čas s vašimi blízkymi a tým spojiť príjemné s užitočným.

športové potrebyNákup športových potrieb

Tento tip je jeden zo základných tipov motivácie ako sa prinútiť k cvičeniu a aj pri ňom zotrvať. Pokiaľ si totiž nakúpite množstvo rôznych doplnkov stravy, či oblečenia, budete mať oveľa väčšiu chuť do cvičenia. Častokrát vás k tomu aby ste išli do fitka namotivuje len to, že chcete vyvetrať nové športové kúsky zo šatníka. Prvotná investícia do športu sa oplatí práve aj z tohto hľadiska.

Aj keď sa to môže zdať ako malicherné a neefektívne, kvalitné a pekné oblečenie môže naozaj vo vás vzbudiť väčšiu chuť na vykonávanie športových aktivít. Zároveň pre správne vykonávanie cvikov je pohodlné a kvalitné oblečenie veľmi dôležité. Môžete ho nakupovať na rôznych stránkach ako napríklad GymBeam, MyProtein, Insportline ale tiež aj v kamenných predajniach.Vytvorením kvalitného základu vášho športového šatníka sa budete cítiť viac pripravený na šport a tým sa motivujete k lepším športovým výkonom.