Množstvo z nás si možno nevie vybrať, či je lepšia prírodná kozmetika alebo obyčajné kozmetické produkty. Niekedy sa môžu líšiť cenou, dizajnom, ale aj oveľa dôležitými konkrétnymi zložkami. Je dôležité si uvedomiť dôležitosť správnej kozmetiky pre vašu pleť. Najdôležitejšie je zameriavať sa na produkty dennej spotreby. Tie by mali byť nezávadné a zároveň plniť svoj účel.

Kozmetika je sortimentom, ktorý sa dostáva do priameho kontaktu s našou pleťou. Či už ide o dekoratívnu kozmetiku alebo pleťovú starostlivosť je dôležité zameriavať sa na zloženie týchto produktov. Ovplyvňujú totiž nielen vzhľad našej tváre ale taktiež aj zdravie našej pokožky. Zložky, ktoré obsahujú niektoré produkty totiž môžu na pleť pôsobiť dráždivo, vysušovať ju či spôsobovať upchávanie pórov.

Kvalitná kozmetika je jedným zo základov zdravej pokožky. Nejedná sa len o pokožku tváre ale aj v rámci starostlivosti o telo by ste mali byť obozretní. Omnoho lepšie, najmä zo zdravotnej stránky, je na pokožku používať prírodné produkty pretože neobsahujú chemické a syntetické látky, ktoré môžu mať negatívny vplyv na vašu pokožku. Prírodné produkty zaručujú prirodzenejšiu cestu starostlivosti o vašu pleť a pokožku.

prírodná kozmetika- mydlá

Najčastejšie používané syntetické látky sú parabény, propylén glycol, minerálne oleje, či sodium lauryl sulfát. Tieto prídavky v jednotlivých produktov zabezpečujú najmä penivosť mydiel šampónov a zubných pást. Niektoré z týchto látok sú deriváty ropy a preto nepredstavujú ideálne zložky pre starostlivosť o pleť. Je lepšie si vyberať produkty, ktoré obsahujú iné zložky aby ste sa vyhli potenciálnym problémom s pleťou.

Aj keď tieto syntetické látky nemajú overené negatívne účinky na pleť je lepšie sa ich, najmä pri každodenne užívaných produktov, strániť. Parabény sa totiž často považujú za látky, ktoré spôsobujú podráždenie citlivej pokožky. Silikóny sú zas naopak považované za veľmi negatívnu zložku vo vlasovej kozmetike, keďže spôsobujú zvýšenú lámavosť a ťažšie prenikanie výživných látok.

Ako zistím, ktorá prírodná kozmetika je kvalitná?

prírodná kozmetika

Je dôležité si uvedomiť, že hlavnou úlohou jednotlivých značiek je predávať. Aj preto svoje produkty často označujú ako prírodné a bio aby ich sortiment bol omnoho atraktívnejší pre potenciálnych zákazníkov. Najmä v oblasti marketingu je veľmi dôležité zameriavať sa na potreby zákazníkov. Avšak prívlastok “prírodná” môže použiť akákoľvek kozmetika bez ohľadu na jej zloženie. Ako si teda vybrať  kozmetiku, ktorá má naozaj prírodné zloženie a je kvalitná?

V prvom rade je dôležité zamerať sa na to, aby bola kozmetika certifikovaná. Certifikát potvrdzuje, že zloženie produktu je naozaj prírodné. Dôležité je tiež pozerať sa na výrobcu, ktorý produkt ponúka. Na slovenskom trhu sa v rámci prírodnej kozmetiky nachádzajú prevažne nemecké, české a slovenské značky kozmetiky. Aj tento aspekt vám tiež pri výbere môže pomôcť.

Zamerajte sa tiež na overené značky. Na trhu dnes už nájdete veľké množstvo prírodných produktov od rôznych značiek a z rôznych krajín. Taktiež by ste sa mali zamerať aj na zloženie produktov a vyvarovať sa už spomínaným nebezpečným látkam. Tak môžete zaručiť, že si vyberiete kvalitnú kozmetiku z obsahom prírodných zložiek.

Pokiaľ sa teda zaujímate o prírodnú kozmetiku je dôležité dať si pozor aby bola naozaj prírodná. Prírodnú kozmetiku môžete nakupovať rovnako prostredníctvom kamenných predajní ako aj prostredníctvom internetu formou internetových obchodov ako Babičkina záhrada, či Notino. Sortiment produktov sa neustále rozširuje a tak máte možnosť nakupovať kvalitné prírodné produkty aj za nižšie ceny.