Dekoratívna kozmetika je pre každú dámu dôležitou súčasťou každého dňa. Dámy, ktoré sa nelíčia na každodennej báze siahajú zaručene aspoň po kozmetike v rámci starostlivosti a o pleť a dámy, ktoré sa líčia využívajú každodenne dekoratívnu kozmetiku. Vďaka dekoratívnej kozmetike sa cítime krajšie, lepšie a niekedy aj sebavedomejšie. Práve preto po nej siaha viac dám. Aké sú však základy, ktoré by nemali chýbať vo vašej kozmetickej zbierke?

Podklad pod makeup

Podklad pod makeup je veľmi dôležitou súčasťou celkovej makeupovej rutiny. Okrem toho, že jeho úlohou je chrániť trvácnosť vášho makeupu, má aj iné dôležité vlastnosti. Jeho úloha je vypnutie pleti a vyhladenie pórov, čiže makeup na pleti vyzerá omnoho lepšie a prirodzenejšie. Chráni vašu pleť napríklad aj pred tým aby vám makeup nezaliezal do pórov a tým nespôsoboval čierne bodky, či vyrážky. Taktiež si môžete podklad alebo primer zvoliť presne podľa vášho typu pleti a zaručiť ešte mnohé ďalšie benefity. 

líčenie

Primer pod makeup je preto veľmi dôležitou súčasťou vašej kozmetickej zbierky. Pre lepšiu výdrž makeupu môžete použiť aj finish sprej, ktorý predĺži trvácnosť vášho makeupu. Taktiež sú dostupné rôzne varianty, v rôznych cenových kategóriách. Zvoľte si teda princíp, ktorý viac vyhovuje vašim preferenciám a najmä vášmu typu pleti. Je dôležitá aby vaša dekoratívna kozmetika vyhovovala rovnako vám ako aj vašej pleti.

Kvalitný korektor

Pokiaľ náhodou neviete čo je to korektor, ide o hutnejšiu verziu makeupu, ktorá sa spočiatku využívala najmä na prekrytie vyrážok. V súčasnosti už ale existujú aj tekuté formy korektorov, ktoré výborne kryjú a prejasňujú kruhy pod očami, ale aj nedokonalosti pleti. Keď si teda kúpite kvalitný korektor, nemusíte používať veľké množstvo makeupu, alebo dokonca žiadny makeup. Je teda veľmi užitočné investovať do kvalitného korektora so všestranným využitím.

dekoratívna kozmetikaMaskara

Maskara je tiež jedným zo základných potrieb pri líčení. Málo z nás ma naozaj krásne, dlhé a výrazne mihalnice. Maskara dokáže otvoriť oko, opticky ho zväčšiť a tiež prejasniť. Práve preto je pre užívateľov dekoratívnej kozmetiky veľmi dôležitou a obľúbenou súčasťou. Maskara musí byť taktiež vhodná pre vaše preferencie a váš typ rias. 

Dekoratívna kozmetika a obočie

Obočie rámuje váš tvár a preto je veľmi dôležité upravovať ho. Úprava obočia je v súčastnosti veľmi diskutovanou témou a existujú aj formy permanentného makeupu obočia. Avšak aj s použitím produktov dekoratívnej kozmetiky si môžete pekne upraviť obočie. K dispozícii máte množstvo produktov na úpravu obočia ako napríklad vosky, maskary na obočie, gély, či ceruzky. Prispôsobte spôsob úpravy hustote a tvaru vášho obočia.

Kde nakupovať dekoratívnu kozmetiku?

Dekoratívnu kozmetiku je možné nakupovať prostredníctvom kamenných predajní, rovnako ako aj prostredníctvom internetu. Vďaka tomu si môžete vybrať presne podľa vašich preferencií konkrétny spôsob nákupu. Avšak pri nákupe prostredníctvom internetu máte možnosť využívať zľavy a nakupovať výhodnejšie. Zľavy môžete využiť napríklad na stránkach Elnino., Notino a množstvo ďalších.