Black Friday je dňom, kedy môžete nakupovať za skvelé ceny a vyberať si zo širokého spektra možností. Ako je to možné? Veľmi jednoducho! Počas Black Friday totiž obchody ponúkajú neuveriteľné zľavy na svoj sortiment, vďaka čomu zvýšia svoj obrat a zákazníci môžu nakupovať výhodnejšie. Pôvod tohto nákupného dňa pochádza z Ameriky, kde prebieha každoročne a má dlhoročnú tradíciu. Obchody v Amerike otvárajú skoro ráno, aby stihli predať čo najviac produktov a zákazníci si tento fenomén veľmi užívajú.

Americký Čierny piatok je tak trochu bláznivý, pretože ľudia sú schopní kvôli kúpe nových produktov vyvolávať konflikty a byť nepríjemní. Na Slovensku nie je tento fenomén až na toľko popularizovaný, no napriek tomu sa zľavy na Black Friday dostávajú už aj do našich končín, kde ich zákazníci s radosťou využívajú na nákup. Amerika je tiež známa tým, že tam ľudia nakupujú úplne bez rozmýšľania všetko s obrovskými zľavami, v rámci nákupnej horúčky. Black Friday je v Amerike tiež začiatkom nákupnej horúčky, ktorá trvá až do Vianoc.

Black Friday

Black Friday dátum

Black Friday pripadá vždy na posledný novembrový piatok, teda piatok po Dni vďakyvzdania v Amerike. V minulosti bol za podobný sviatok považovaný aj Cyber Monday. Išlo o pondelok po čiernom piatku, kedy mohli zákazníci nakupovať výhodne výlučne na internetových platformách. V súčasnosti však už termín Black Friday používajú rovnako internetové ako aj kamenné predajne a Cyber Monday sa dostáva do úzadia. Čierny piatok sa v súčasnosti oslavuje už v rámci celého sveta a dá sa považovať za sviatok nakupovania a predovšetkým teda výhodného nakupovania.

zľava

Sviatok výhodného nákupu

Výhodné nakupovanie milujeme všetci. Čierny piatok oslavuje výhodné nakupovanie tým, že vám prináša ešte viac výhodných zliav až do výšky 70%. Sviatok môže oslavovať akákoľvek malá, či veľká predajňa, ktorá je ochotná zákazníkom poskytnúť výhodné ceny a podporiť tak nákupný ošiaľ po celom svete. Štatisticky je preukázané, že vo svete omnoho viac zákazníkov nakupuje väčšie množstvo produktov ako počas bežných dní. Dá sa teda povedať, že čaru zliav je ťažké odolať, ale rovnako je dobré tieto zľavy využiť kúpu drahších produktov, ktoré naozaj potrebujete ale nemôžete si ich za normálnych okolností dopriať.