V posledných rokoch sa stále viac ľudí začína zaujímať o to, ako by mohli zlepšiť svoje zdravie bez toho, aby museli minúť veľa peňazí, ktoré často nemajú. Okrem zdravia však ľuďom záleží aj na vzhľade. Naša príroda nám našťastie už tisíce rokov ponúka riešenia pre všetky naše zdravotné problémy aj zdravý vzhľad. Pritom všetky rastliny, zvieratá aj neživá príroda pri správnom výbere dokážu nielen liečiť, ale aj vyčistiť organizmus.

Bežné kozmetické prípravky obsahujú z veľkej časti synteticky vyrábané zložky, ktoré sú doplnené o prírodné farbivá, esencie či chute. V porovnaní s tým je biokozmetika iba z čisto prírodných zložiek, preto je vhodným riešením nielen pre toho, kto je alergický na bežnú kozmetiku, ale pre každého, komu skutočne záleží na čistej prírode.

soap-2333391_1920
Zdroj: Pixabay

Biokozmetiku by ste si však nemali zamieňať s prírodnou kozmetikou. Obidve druhy kozmetiky sú síce lepšou voľbou v porovnaní s bežnými kozmetickými prípravkami, ale je medzi nimi rozdiel. Viac o tom, ktorú si vybrať a prečo je medzi biokozmetikou a prírodnou kozmetikou rozdiel, sa dozviete po kliknutí na odkaz. Aby sa dali jednoduchšie rozoznať zákazníkmi, kozmetické značky používajú EKO a BIO známky na obaloch aj certifikáty kvality.

Kvalita za výhodnú cenu

Bežnú kozmetiku môžeme nájsť takmer v každom obchodnom centre, nehovoriac o stovkách kamenných aj internetových obchodov, ktoré sa na predaj kozmetiky špecializujú. Vďaka tomu máme na výber obrovské množstvo rôznych krémov, šampónov či parfémov, ktoré sú však väčšinou zo syntetických látok. Existujú však aj internetové obchody, ktoré sa špecializujú na predaj biokozmetiky alebo prírodnej kozmetiky a všeličoho, čo s tým súvisí.

essential-oil-3073901_1920
Zdroj: Pixabay

Jedným z nich je e-shop BIOnatural.sk ponúkajúci zaujímavé zľavy na širokú paletu bioproduktov výbornej kvality. Okrem “povinnej” telovej, pleťovej či vlasovej biokozmetiky môžete v ponuke e-shopu nájsť aj špeciálnu sekciu pre deti a ich mamičky. Nechýbajú ani špeciálne darčeky nielen na Vianoce a produkty si môžete vyhľadať aj podľa značiek, ak sa v nich vyznáte. Nakúpiť všetky potrebné veci v BIO kvalite sa v e-shope BIOnatural.sk skutočne oplatí.

Ďalším zaujímavým e-shopom je Bioruža.sk. V porovnaní s e-shopom BIOnatural sa nešpecializuje iba na biokozmetiku. V ponuke na stránke môžete nájsť aj prírodnú kozmetiku, ktorá sa od biokozmetiky líši. Vďaka tomu je sortiment v e-shope dostatočne široký na to, aby si každý našiel, čo potrebuje. Nájdete tam dokonca aj bio potraviny. Nechýbajú ani špeciálne akcie a zľavy. Určite sa teda oplatí využiť zľavové kupóny na Bioruža.sk.

medicinal-flower-4246085_1920
Zdroj: Pixabay

Vyliečte sa prírodou

Ako začať? Nie je to nič zložité. V podstate to máme všetci zakódované v sebe. Veď liečiť sme sa museli aj v dávnej minulosti, keď ešte žiadne “moderné” lieky neexistovali. Ale ak by ste potrebovali na začiatok poradiť, odporúčame vám napríklad 5 základných krokov, ako prejsť z bežnej na prírodnú kozmetiku. Možno sa pýtate, čo má kozmetika spoločné s liečením? V skutočnosti veľa, pretože všetky liečivé prípravky sú vyrábané z prírodných zdrojov. Či už sú to rôzne výťažky z rastlín, alebo ropy. Problém je v tom, že sa v našom tele neprirodzené, syntetické látky hromadia a potom spôsobujú rôzne choroby.

Prírodná kozmetika je preto prvým krokom k vyčisteniu a vyliečeniu organizmu. Postupne potom môžete pridávať ďalšie druhy bioproduktov, ako sú biopotraviny či lieky z liečivých bylín. Aj tu môžete slušne ušetriť, ak využijete zľavy v ponuke e-shopu HillVital. Už pri prvej návšteve stránky zistíte, že sú výrobky rozdelené podľa chorôb a nie klasickým spôsobom. Tak si môžete ľahšie nájsť to, čo potrebujete pre svoje uzdravenie. Okrem toho je k dispozícii aj poradenstvo odborníkov.

Pri hľadaní a výbere vhodnej biokozmetiky môžete naraziť na rôzne mýty, ktoré kolujú o prírodnej kozmetike. Nedajte sa však nimi oklamať. Biokozmetika určite nemusí byť drahá, ale zaručene funguje. Tak ako fungovala aj pred tisíckami rokov, keď ju vyrábali skúsení bylinkári.