Pre krásu sú dámy často ochotné pretrpieť úzke šaty, vysoké podpätky, či nekonečné hodiny pred zrkadlom. Realita však nie je o tom, ako vyzeráte, či čo si o vás pomyslia druhí. Častokrát sa však na vec z tejto strany pozrieme až potom, čo domov krivkáme s odrenými pätami, či zamrznutými rukami.

Len taká žena, ktorá sa cíti dobre aj neupravená, sa má naozaj rada!

Dámy s radosťou siahnu po nezmyselných doplnkoch, kúskoch oblečenie, či líčení, aj na príležitosti, ktoré si to absolútne nevyžadujú. Ale prečo? Nie je predsa žiadnou hanbou ísť na výlet do prírody bez makeupu, či v pohodlnom oblečení. Ženy si aj vďaka tlaku spoločnosti často myslia, že musia vyzerať vždy dobre a tak nemyslia na pohodlie a najmä zdravie ich tela. Pre krásu však netreba trpieť s krvavými otlakmi, rovnako ako netreba každý deň pleť zaťažovať tonou makeupu…

Pre krásu nie sú potrebné krvavé päty

Ak premýšľate nad tým, že je lepšie zobrať si pekné značkové botasky, namiesto kvalitnej turistickej obuvi na túru do náročného terénu, radšej sa rýchlo preberte z tohto markantného omylu. Turistická obuv je na pobyt v náročnom teréne nevyhnutná a je dôležité, aby aj dámy pochopili, že na turistiku sa chodí v športovom oblečení a poriadnej, kvalitnej, pevnej obuvi. Zároveň je možné aj produkty z tejto kategórie nakupovať v rôznych prevedeniach, ktoré dokonca nie sú ani absolútne neštýlové a dajú sa celkom pekne kombinovať do slušivého športového vybavenia.

Okrem iného vám turistická obuv zabezpečí pohodlia, vodotesnosť, správne vetranie nohy a rovnako aj bezpečnosť celej turistiky. To by pre vás malo byť omnoho prioritnejšie ako váš zovňajšok, či pomyslenie na názory okoloidúcich turistov, ktorí napokon tiež zaujíma iba neodolateľná príroda, za ktorou na túru prišli.

turistika

Makeup každý deň

Je mnoho dám, ktoré si nevedia predstaviť pohybovať sa v spoločnosti bez makeupu. Opäť, k tomuto trendu vo veľkej miere prispel aj názor spoločnosti a zobrazovaný ideál ženskej krásy. Dámy sa kvôli tomu boja odhaliť ich nedokonalosti a skrývajú sa za množstvo produktov dekoratívnej kozmetiky.

Každodenné používanie kozmetiky však pre vašu pleť predstavuje značnú záťaž a najmä používaním menej kvalitných produktov si môžete upchať póry, vďaka čomu si spôsobíte len nadmerné problémy s kvalitou pleti. Naša pleť si potrebuje od makeupu oddýchnuť, potrebuje sa dostať na slnko, aby mohla vstrebávať vitamín D. Rovnako potrebuje, aby sme jej dovolili prirodzene tvoriť kožný maz a najmä ..DÝCHAŤ.

V rámci zachovania zdravia vašej pokožky (a možno aj značného ušetrenia finančných prostriedkov) by sme mali zbúrať tieto mýty o tom, že dámy majú byť vždy upravené (teda, že majú mať na sebe vždy tonu dekoratívnej kozmetiky). Ak vás líčenie baví, samozrejme, že si ho môžete dopriať, no treba si zachovať zdravý balans, aby ste sa bez líčidiel necítili ako nahé.

Rovnako sa tak naučíte mať rady svoju prirodzenú krásu a nestrávite nadmerné množstvo času rannou prípravou do práce, či kamkoľvek práve smerujete. Najmä v prírode sa snažte používaniu kozmetických produktov vyvarovať a doprajte vašej pleti pobyt na čerstvom zdravom vzduchu, nech môže naplno dýchať.

Začnite zľahka a napríklad pri vašom ďalšom turistickom výlete sa vyvarujte použitiu makeupu a zadovážte si kvalitné turistické topánky. Uvidíte, že postupne budete bez problémov chodiť bez makeupu a rovnako si zamilujete pohodlné a kvalitné oblečenie a obuv.