Doplnky stravy sú sférou, ktoré ľudia buď naplno uznávajú, alebo ich účinnosti neveria. Avšak existuje množstvo preukázaných pozitívnych účinkov rôznych doplnkov stravy, ktoré sú voľnopredajné. Ich efektivita môže veľmi dobre vplývať na váš organizmus, jeho zdravie a správne fungovanie. Ktoré doplnky stravy sa oplatí kúpiť a kde ich môžete nájsť?

Kolagén

Kolagén je jedným z doplnkom stravy, ktorý vám dokáže naozaj pomôcť. Má účinky proti starnutiu, taktiež môže zmierniť vaše zdravotné problémy a zároveň posilňuje imunitu. Kolagén je prirodzená zložka nášho organizmu. Avšak vekom strácame množstvo kolagénu a preto je dôležité ho dodávať. Strácanie množstva kolagénu sa spája najmä s príznakmi starnutia. Okrem toho však treba dbať aj na zdravotné účinky tohto zázraku.

Kolagén zlepšuje pružnosť pokožky, znižuje degeneráciu kĺbov, pomáha hojiť deravé črevo a má množstvo iných preukázateľných účinkov. Kolagén môžete dostať v rôznych formách. Avšak pre čo najväčšiu efektivitu je dôležité konzumovať ho v rozpustnej forme. Lepšie sa tak vstrebáva a môžete tak lepšie čerpať jeho benefity. Medzi značky, ktoré poskytujú takúto formu kolagénu priamo prostredníctvom internetového obchodu patrí napríklad IncaCollagen.

Prírodné bylinné doplnky stravy

bylinky

Bylinky vo všeobecnosti nie všetci považujú za doplnky stravy. V súčasnosti však v sortimente nájdete aj rôzne bylinné tinktúry, sirupy, či iné produkty s preukázateľnými účinkami. Samotné bylinky však sú doplnkom stravy pretože pozitívne vyplývajú na náš organizmus a jeho zdravie. Môžete sa k nim dostať v rôznych bio kamenných predajniach, či na internete.

O efektivite a využití jednotlivých bylín existuje množstvo pútavých článkov. Bylinkové čaje sú veľmi dobré ako prevencia ale zároveň pomáhajú aj pri liečbe konkrétneho ochorenia. Typickým príkladom sú napríklad problémy s močovými cestami, ktoré sa liečia litrami urologického čaju. Veľký výber bylinných doplnkov stravy nájdete aj na e-shope Babičkina Záhrada.

Superfoods

vitamíny

Táto kategória je samostatnou sférou. Superfoods je novým trendom, ktorý prináša množstvo zaujímavých produktov do našich jedálničkov. Ich úlohou je posilňovať našu imunitu, dodávať nám potrebné živiny aj vitamíny. Ich užívanie by ste si mali dobre premyslieť pretože množstvo z nich je aj veľmi chutných a tak môže byť ten zdravý životný štýl aj celkom zaujímavý.

Môžete si vybrať zo širokého množstva internetových obchodov a spoločností. Vašu pozornosť však chceme namieriť na spoločnosť Powerlogy, ktorej koncepciou je najmä zdravie. V sortimente tohto internetového obchodu nájdete produkty bez rafinovaného cukru, konzervantov, umelých farbív. Široký sortiment prináša naozaj obrovské spektrum produktov takmer pre každého.