Ten, kto má skúsenosti s chovom domáceho zvieratka, či už psíka alebo rybičiek v akváriu, určite pozná situácie, keď sa nevedel sám správne rozhodnúť, ktoré krmivo je pre jeho miláčika vhodné. Podobné je to aj pri kupovaní ostatných potrieb pre domáce zvieratá. Vtedy si radšej dajte odborne poradiť od pracovníka obchodu, v ktorom nakupujete. Pri nákupe online je výhoda v tom, že na väčšinu otázok už môžete nájsť priamo odpoveď v sekcii častých otázok. A ak nie, tak môžete požiadať o radu cez formulár či chat priamo na stránke e-shopu.

bowls-3474823_1920

Zdroj: Pixabay

Ak sa práve rozhodujete, akého psíka či mačičku si zadovážiť, mali by ste si vopred poriadne premyslieť niekoľko vecí, ktoré sú pri chove domácich zvierat dôležité. Aby sa potom nestalo, že po pár týždňoch sa vám starostlivosť o psíka či mačiatko zunuje a budete sa ho chcieť zbaviť. Starať sa o zvieratká je ako starať sa o malé deti. Potrebujú našu pozornosť, nesmieme zabúdať na správnu stravu, vychádzky či upratovanie v prípade vtáčikov alebo rybičiek.

Ako vybrať správne krmivo

Vhodné krmivo musí obsahovať všetky potrebné výživné látky, ktoré váš miláčik potrebuje. Alebo aspoň väčšinu z nich. Tie najkvalitnejšie značkové krmivá, či už granule alebo konzervy, túto výživu obsahujú, ale môžu byť pridrahé. Našťastie e-shopy ako napríklad Dobrá miska ponúkajú zľavy, ktoré sa pri kúpe krmiva oplatí využiť. A nie je ani zďaleka jediný.

Niekedy môžeme mať problém pri porovnaní cien a kvality jednotlivých produktov. Mali by sme preto pri výbere brať do úvahy niekoľko faktorov, ktoré sú pri výbere krmiva dôležité. V prvom rade je to vek a plemeno zvieraťa. Niekedy aj konkrétny druh. Iné potreby majú predsa šteniatka pudlíka a iné dospelý doberman. Užitočné rady, ako vybrať správne krmivo môžete nájsť na viacerých weboch. Nechýbajú ani veľké obchodné portály.

dog-bones-350093_1920

Zdroj: Pixabay

Pri výbere je dôležitý aj aktuálny zdravotný stav zvieraťa. Ak máte svojho psíka z útulku, alebo ste ho iba našli “na ulici”, návšteva zverolekára sa oplatí. Dozviete sa viac o jeho aktuálnom zdraví, kondícii a v prípade potreby lekár navrhne aj liečbu. Ak je zdravý, správne vybrané granule jeho zdravie ešte upevnia a pomôžu udržať.

Ušetrite čas aj peniaze

Zodpovedná starostlivosť o vášho maznáčika môže znamenať pomerne veľkú finančnú záťaž. Našťastie porovnávače cien nám dnes umožňujú jednoducho porovnať ponuky od viacerých výrobcov a obchodov. Vďaka tomu môžeme nájsť najlacnejšiu alebo najvýhodnejšiu ponuku cez internet a ušetriť tak veľa času pri výbere obchodu, kde nakúpime. Množstvo e-shopov s potrebami pre zvieratá ponúka rozličné výhody a zľavy, ktoré sa oplatí využiť.

Dobrým príkladom sú neustále aktualizované akcie a zľavy na Pet-market.sk. Okrem zliav je v ponuke celá rada darčekov k nákupom a nechýbajú ani značkové veterinárne krmivá. Okrem obchodu je na stránke aj veterinárna poradňa, čo iste mnohí ocenia.

dog-3297240_1920

Zdroj: Pixabay

Zaujímavé tipy, ako rozumne ušetriť  pri starostlivosti o domáce zvieratá, môžete nájsť aj vo viacerých článkoch na internete. Okrem bežných rád tam nájdete aj tipy a návrhy, ako zabezpečiť aj všetko ostatné pre svojho zvieracieho miláčika. Strava je síce najdôležitejšia, ale nie je všetkým. Netreba zabudnúť ani na hračky a rôzne príslušenstvo, ako sú vodidlá a iné.

Na našom trhu sa dokázali presadiť aj e-shopy susedov. Nie je preto zvláštne nájsť zľavy na Časkrmení.cz alebo nejakého iného českého obchodu pre zvieratá v ponuke slovenských portálov so zľavami a akciami. Niekedy sú dokonca výhodnejšie ako zľavy našich obchodov.

Aby ste sa správne rozhodli pri výbere všetkého, čo vaše zvieratko potrebuje k zdravému a šťastnému životu, mali by ste mať čo najviac potrebných vedomostí. Množstvo z nich môžete nájsť v článkoch internetových magazínov. Napríklad môžete zistiť aká strava môže uškodiť vášmu psovi a podobne. Tieto informácie potom môžete využiť pri chove svojho psíka alebo iného zvieraťa. Ak správne použijete všetky vedomosti, výhody a k tomu zľavy na nákupy, nemusíte pri chove “skrachovať”.