Príchod chladnejších a kratších dní mnohí z nás pocítili najmä na svojom zdraví, alebo zdraví svojich blízkych. Zvýšil sa počet akútnych prechladnutí a ďalších ochorení, ktorých príčinou je najmä chlad. Najlepší spôsob, ako sa takýmto nepríjemnostiam vyhnúť, je predchádzať im. Na to je potrebné zabezpečiť dostatočne silnú imunitu a celkovo silu organizmu. Pre tento účel sú najlepším riešením zdravé potraviny, ktoré majú skvelé výživové hodnoty.

Aby ste si takéto potraviny mohli pre seba zaobstarať a mali pritom istotu, že sú skutočne zdravé, nemusíte tráviť hodiny porovnávaním prírodných produktov v kamenných predajniach. Vďaka záujmu ľudí totiž v posledných rokoch vzniklo niekoľko internetových stránok, ktoré sa zaoberajú produkciou práve takýchto potravín. A nielen tých. Ich sortiment je obohatený aj o prírodnú kozmetiku, drogériu a v niektorých prípadoch aj o prírodné liečivá.

asparagus-2169305_1920

Zdroj: Pixabay

 

Čo náš organizmus potrebuje pre zdravie?

V prvom rade sú to všetky výživné látky, ako tuky, cukry a bielkoviny. Tie by však boli nanič, ak by telo nemalo dostatok ďalších látok, ktoré potrebuje pre svoje správne fungovanie. Patria k nim bezpochyby vitamíny, minerálne látky, antioxidanty, stopové prvky a samozrejme vláknina.

V posledných rokoch si mnohí z nás začali uvedomovať aké dôležité je produkovanie potravín, ktoré nie sú zdraviu škodlivé. Zvýšil sa záujem o potraviny s označením BIO, ktorých pestovanie a produkcia je prísne kontrolovaná. Nesmie sa pri ich výrobe používať žiadna neprirodzená chémia a napríklad aj pôda, kde sa pestuje takáto zelenina či ovocie musí byť očistená od chemikálií, ktoré v nej mohli zostať po klasickom poľnohospodárstve.

BIO už nie je tabu

Zdravé potraviny sa len nedávno stali vyhľadávaným tovarom, no už dnes je ponuka bio potravín a ďalších vecí súvisiacich so zdravou výživou a starostlivosťou o zdravie veľmi veľká. Nie je problém vyhľadať si množstvo zaujímavých informácií o jednotlivých potravinách a ich výživovej hodnote. Dobrým príkladom je článok, kde je popísaných 21 potravín, na ktoré by sme nemali zabúdať. 

supermarket-949913_1920

Zdroj: Pixabay

Aj dlho pretrvávajúce predsudky o tom, že zdravo pestované a vyrábané potraviny sú pridrahé, alebo neporovnateľne drahšie, ako tie klasické, už našťastie padli. Dokazuje to aj článok, ktorý popisuje 40 najlepších zdravých potravín, ktoré sú ľahko dostupné skoro pre každého a pritom ich cena nie je vysoká.

Aj v klasických maloobchodoch už môžete nájsť sekcie s produktami zdravej výživy a BIO potravinami. Vďaka dotáciám začalo viacero stredne veľkých poľnohospodárov aj menších súkromných farmárov pestovať BIO zeleninu a ovocie alebo chovať zvieratá prirodzeným spôsobom. Vďaka tomu si dnes môžete jednoducho vyhľadať a objednať zdravé potraviny cez internet.

Využite zľavy a budete zdraví

Nakupovať na internete za nižšie ceny je síce výhoda, ale ešte väčšou výhodou je fakt, že môžeme jednoducho nájsť rôzne akcie, ktoré robia ponuku zdravých potravín ešte lákavejšou. Nie je potom ťažké porovnať zľavy z Biolandu s inými podobnými zľavami.

V našich končinách je jedným z vyhľadávaných e-shopov Babičkina záhrada. Na podobnej úrovni je aj ponuka na webe Bohatstvo-prírody.sk. Podobných stránok je však viac. Nikde však nezabúdajú na špeciálne ponuky a zľavy pre verných aj nových zákazníkov. Vďaka tomu môžete na internete nájsť vždy aktuálne zľavové kupóny z Babičkinej záhrady rovnako ako zľavy na Bohatsvo-prírody.sk.

Nemusia to byť iba BIO potraviny, ale aj spomínaná prírodná kozmetika, ktorá neobsahuje žiadne prebytočné chemikálie. Vo väčšine prípadov sú samozrejmosťou aj výživové doplnky a množstvo užitočných návodov a receptov na prírodnú kozmetiku či bylinné liečivá, ktoré si môžete vyrobiť sami doma.

Ponuku niektorých stránok dopĺňajú aj zdravotné poradne. Tam si môžete nechať poradiť ako a ktoré potraviny využiť na udržanie svojho zdravia, zlepšenie imunity, prekonanie akútnych nemocí, ale aj pomoc pri chronických neduhoch. Vďaka takýmto stránkam, ktorých prioritou nie je vždy len zisk, môžete svoje zdravie udržať v kondícii bez toho, aby to stálo priveľa peňazí. Pritom to môže byť ešte aj chutné. Tak prečo sa tomu nepoddať?