Úprava obočia patrí medzi veľmi populárne zákroky, ktoré dámy podstupujú. Obočie patrí medzi výrazné črty našej tváre a často sa označuje ako celkové ohraničenie. Jeho vzhľad výrazne ovplyvňuje celkový vzhľad našej tváre a podporuje naše črty. Voľbou nesprávneho tvaru alebo farby obočia môžeme pozdvihnúť naše nedostatky, rovnako ako voľbou správneho obočia vieme vyzdvihnúť naše prednosti. Ako si upraviť obočie z pohodlia doma lacnejšie, no o to precíznejšie?

Tvar obočia – správne vytrhávanie chĺpkov

Čo sa týka správnej úpravy obočia, najpodstatnejšiu časť predstavuje samotný tvar obočia. Tvarujeme ho predovšetkým vytrhávaním chĺpkov, pričom vždy treba dbať na jednotlivé parametre. Jednotlivé parametre môžete merať priamo od vášho nosa, ktorý slúži ako záchytný bod. Ako pomôcku môžete použiť nasledujúci obrázok:

tvar obočia
zdroj: https://www.wellness.sk/spravna-uprava-obocia/

Takýmto spôsobom zaručíte, že obočie bude mať správny tvar a dĺžku. Čo sa týka konkrétnych tvarov obočia, môžete voliť rôzne hrúbky ale aj spôsoby tvarovania. Pre rôzne tváre sú vhodné aj rôzne tvary obočia. Napríklad pre oválnu a srdcovú tvár je vhodné okrúhle obočie. Pre trojuholníkovú, štvorcovú a okrúhlu tvár je vhodné hranaté obočie. Obdĺžnikovú tvár môže príjemne dopĺňať rovné obočie.

tvary obočia
zdroj: https://tianpermanentmakeup.com/eyebrows-types/

Pri vytrhávaní chĺpkov by ste sa mali zamerať najmä na zachovanie správneho tvaru. Ideálne je pred samotným trhaním chĺpky vyčesať do hora a postupovať postupne. Snažte sa vyčistiť oblasť pod obočím čo najdetailnejšie a najprecíznejšie. Tak docielite, že vaše obočie bude vyzerať dostatočne upravene. Dávajte si pozor, aby ste nevytrhávali chĺpky zo začiatku alebo konca, pretože tie veľmi ťažko späť dorastajú. Ak sa vám už niečo takéto podarí, odporúčame pravidelne používať ricínový olej. Ten môžete kúpiť výhodne ak použijete naše Notino zľavy alebo Herbatica zľavy.

Maľovanie obočia

úprava obočia

Obočie si môžete aj po vytrhaní domaľovať alebo nafarbiť, aby ste docielili čo najlepší vzhľad. Nie každý sme obdarovaný pigmentovanými chĺpkami, prípadne hustým obočím a preto si väčšina z nás potrebuje obočie trochu zvýrazniť. Na bežné nosenie sa najlepšie oplatí používať tieň alebo ceruzku, pretože je to rýchly a jednoduchý spôsob. Začínajte veľmi jemne načrtnutím spodnej línie, ktorá by mala byť čo najpresnejšie. Prednú časť odporúčame vypĺňať len veľmi jemne, aby obočie vyzeralo prirodzene.

Následne vyplňte koniec obočia, ktorý môže byť aj o niečo výraznejší. Snažte sa predovšetkým vyplniť prázdne miesta, aby obočie vyzeralo ucelene. Veľmi trendy sú dnes aj rôzne mydlá na obočie, ktoré vytvárajú trendy vzhľad a hodia sa k jednoduchému makeupu. Rôzne produkty na obočie môžete nakupovať napríklad s využitím Vivantis zľavy. Pri výbere tiež nezabúdajte na to, aby ste vybrali správny odtieň. Obočie by ste mali kombinovať ku vlasom, ale dávajte pozor, aby vám nepresvitali vaše pôvodné chĺpky. Skvelým produktom pre dámy s hustejším obočím sú aj rôzne špirály a gély na obočie, ktoré a aplikujú rýchlo a majú skvelý prirodzený vzhľad.

Farbenie obočia je tiež kapitolou samou o sebe. Ide však o skvelú formu ako docieliť permanentnejšie obočie, ktoré vydrží niekoľko dní. Základom je kúpa sady na úpravu obočia. Ďalej už stačí len postupovať podľa návodu – teda zmiešať potrebné množstvo produktov, natrieť na obočie a nechať pôsobiť. Pre lepší tvar môžete používať aj rôzne šablóny. Produkty na farbenie obočia môžete nakúpiť výhodnejšie s využitím Naureus zľavy.