Práca v záhrade je fyzicky náročná a okrem iného nám zaberá aj dostatok času, čo je v dnešnej dobre značne nežiaduce. Avšak potraviny vypestované doma v našej záhradke, ktoré sú zdravé a BIO za to stoja. Ak chcete mať kvalitnú úrodu z vašej domácej záhradky, ale pritom nechcete byť jej otrokom, vyskúšajte naše skvelé tipy a triky!

Ochrana ako základ úspechu

Medzi najdôležitejšie veci, ktoré by ste mali zohľadniť pri ochrane a zabezpečení vašej záhrady je plot. Kvalitný plot môže ochrániť vašu záhradu pred škodcami, vďaka čomu budete mať väčšiu úrodu. Pri výbere plota by ste mali prihliadať na optimálnu výšku a správne zabezpečenie, ktoré odolá aj zvieratám, ktoré sa dokážu podhrabať. Kvalitné ploty môžete nakupovať výhodne – stačí využiť Hornbach zľavy.

skleník

Ďalším spôsobom ako môžete vašu záhradku ochrániť pred nepriaznivými vplyvmi je vybudovať si skleník. Skleník je skvelou alternatívou na pestovanie, pretože poskytuje rastlinám ideálne podmienky pre rast. Vyžaduje si tiež pravidelnú závlahu, čo treba zohľadniť a pripraviť sa na to. Skleníky môžete nakupovať napríklad aj s využitím Andreashop zľavy. Skleník okrem skvelých podmienok pre rast zabezpečuje aj nadmerné zabezpečenie proti škodcom.

Ako pestovať v záhrade?

Ak si chcete uľahčiť pestovanie, môžete využiť rôzne “rastlinné priateľstvá”. Prakticky to znamená, že budete pestovať rastliny, ktoré si navzájom pomáhajú a priaznivo sa ovplyvňujú. Platí to napríklad, keď zasadíte mrkvu vedľa cibule – budú si navzájom odpudzovať škodcov. Na domáce pestovanie je okrem zeleniny a niektorých druhov ovocia siahať aj po bylinkách. Väčšinou sú nenáročné na starostlivosť a pritom poskytujú mnoho liečivých účinkov. Pokiaľ na ne nemáte v záhrade priestor, môžete si kvalitné bylinkové čaje kúpiť aj s využitím Prezdravie zliav.

deti v záhrade

Ekologické a ekonomické kompostovanie

Súčasťou práce v záhrade je aj rôzny bioodpad. Či už z kosenia, trhania buriny alebo iných prác sa zvykne nahromadiť veľké množstvo odpadu biologického pôvodu. Takýto odpad nepatrí do komunálneho odpadu a mal by sa zbierať osobitne. Je však aj iný spôsob ako ho môžete jednoducho zhodnotiť. Kompostovanie je zhodnocovanie odpadu, kedy z biologických zvyškov vytvoríte kompost. Ten má ideálne využitie ako hnojivo a preto ušetríte aj v tomto ohľade. Ide o nesmierne ekologickú a ekonomickú voľbu. Kompostér si môžete zakúpiť alebo vyrobiť doma a starostlivosť o domáci kompost je nesmierne jednoduchá.