Či už ide o maloobchodníkov alebo veľké firmy s rozsiahlou klientelou, veľa ľudí hľadá spôsoby, ako zjednodušiť činnosti spojené s ich dodávateľským reťazcom. Spoločnosti ponúkajúce fulfillment služby zabezpečujú uskladnenie tovaru v strážených skladoch a praktickú kompletizáciu objednávok, spojenú s odoslaním na miesto doručenia. Zistite viac o tom, od akých povinností vás dokáže odbremeniť solídne logistické centrum.

Fulfillment a jeho význam

Fulfillment umožňuje odovzdať odborníkom zodpovednosť za činnosti spojené s riadením skladu, dokumentáciou, balením ale aj odosielaním objednávok. Vo výsledku sa tak majitelia spoločností môžu sústrediť na iné aspekty svojho podnikania. Aby všetko prebiehalo bezproblémovo, renomované logistické centrum zvykne disponovať modernými technológiami. Spracovanie objednávok a organizácia dopravy je o to jednoduchšia. Je však potrebné, aby bol tento proces vedený pod dohľadom odborného personálu. Bez profesionálnych zručností sa aj tie najnovšie technologické vychytávky môžu stať bezpredmetnými.

Ďalším dôvodom, prečo majú majitelia elektronického obchodu radi poskytovateľov fulfillment služieb, je rýchle odosielanie tovaru a vybavenie prípadných reklamácií. Spoločnosť tak vie ponúknuť zákazníkom zrýchlenú prepravu tovaru – v dnešnom uponáhľanom svete ide o značnú výhodu. Okrem toho reklamácia tovaru priamo do fulfillment centra šetrí nemalé množstvo času a nákladov podnikateľa. Ako vyzerá pracovný postup pri solídnych fulfillment službách?

Aké procesy nastávajú v sklade po evidencii tovaru?

Pri modernom spôsobe skladovania zohráva evidencia tovaru dôležitú úlohu. Vďaka nej je možné bezproblémovo nájsť konkrétny tovar v rozsiahlych skladoch. Pri evidencii nastáva skenovanie EAN kódu, váženie, meranie a iné činnosti, spojené so zisťovaním parametrov produktov. Pokiaľ ide o bezpečnosť skladov, kamerové systémy alebo strážna služba by mala byť základom spoľahlivého logistického centra. Je zrejmé, že svojpomocné balenie tovaru je časovo náročné. Aj z tohto dôvodu je súčasťou fulfillment služieb kompletizácia objednávok.

Obaly a výplne zvyknú disponovať odolným materiálom, aby sa zásielka počas transportu nepoškodila. Na základe osobných požiadaviek vedia niektoré spoločnosti pridať do vnútra balíka reklamačné materiály svojich klientov alebo na jeho vrch umiestniť nálepku v podobe loga firmy. Po kompletizácii objednávok nasleduje doručovanie zásielok. Aké možnosti prepravy tovaru patria v súčasnosti medzi najčastejšie používané?

Logistické centrum a transport tovaru do cieľového miesta

Medzinárodná preprava tovaru je v dnešnej dobe takmer nepostrádateľná. Aby sa tovar klientely dostal na požadované miesto načas a bez väčších komplikácií, logistické centrum sa snaží o čo najlepšiu voľbu nákladnej dopravy. Vo všeobecnosti má na výber z leteckej, lodnej alebo cestnej nákladnej dopravy. Každá z nich poskytuje riešenie pre špecifické parametre tovaru. Preprava lietadlom je rýchla, avšak cenovo nákladnejšia.

Lodná doprava patrí medzi spoľahlivý spôsob transportu tovaru za prijateľnú cenu. Zásielky sú bezpečne uložené v lodných kontajneroch a tak sa nemusíte obávať, že by sa poškodili. Cestná nákladná preprava predstavuje flexibilné riešenie pre prevoz balíkov na medzinárodnej ale aj vnútroštátnej úrovni. Po dôkladnom rozhodovaní sa spoločnosť s ktorou spolupracujete rozhodne, ktorá verzia dopravy je pre danú situáciu najvhodnejšia. V konečnom dôsledku je prenechanie dodávateľských povinností do rúk profesionála rozumným riešením.