Aj banky v súčasnosti pociťujú silu konkurencie, preto sa snažia ponúkať zákazníkom vždy niečo nové. Okrem toho však nezabúdajú na overenú klasiku, akou sú zľavy na produkty a služby alebo rôzne akcie pre verných zákazníkov. Na trhu sú stovky bankových produktov aj služieb, ktoré ponúkajú desiatky bánk. Pre bežného človeka je preto zložité hľadať a porovnávať všetky podobné ponuky či služby. Našťastie môžete takéto porovnania nájsť na internete.

coins-1726618_1920

Zdroj: Pixabay

Vyberte čo vám vyhovuje a ušetrite

Hľadáte nejakú výhodnú pôžičku? Ušetrite čas a využite napríklad niektorý internetový portál, ktorý sa venuje financiám, kde môžete nájsť napríklad porovnávač pôžičiek, alebo porovnanie produktov odborníkom. Vďaka týmto informáciám sa môžete lepšie rozhodnúť, v ktorej banke požiadate o pôžičku. Podobne je to aj pri výbere ostatných bankových produktov. Podobne sú na tom aj služby, ktoré banky ponúkajú.

Aj podmienky pre bežné účty sa dajú porovnať na rôznych web stránkach. Ide zväčša o portály, ktoré sa zaoberajú finančným poradenstvom alebo ponúkajú niektoré produkty a služby. Rôzne hodnotenia a porovnania môžete nájsť aj na stránkach nebankových spoločností a podobne. A aj bežný účet môžete mať zadarmo.

discount-1015448_1920

Zdroj: Pixabay

Zľavy v bankách

Aby ste si správne vybrali, potrebujete čo najviac informácií o produkte. No keď už ste si vybrali ten správny účet, tú správnu pôžičku, alebo najvhodnejší investičný fond, neponáhľajte sa. Je dosť možné, že niekto ponúka zľavové kupóny a kódy banky, ktoré by ste mohli použiť. Najčastejšie sa dajú nájsť hlavne zľavy mBank a jej konkurenta na internete Fio banky, ktoré sa sústreďujú na elektronické bankovníctvo. Len nedávno sa k nim pridala aj 365.bank.

Nezaostávajú ani ostatné banky, takže postupne pribúdajú nové zľavy. Niektoré ponuky sú dokonca výhodnejšie ako zľavy Fio banky. Výhodné zľavy ešte dopĺňajú rôzne špeciálne akcie, súťaže a iné bonusy. Niektoré banky vám za otvorenie bežného účtu darujú istú sumu, iné zas dajú hypotéku bez poplatkov alebo bezúročný úver. Mnohé majú v ponuke viac druhov. Napríklad ČSOB ponúka zľavy, ale aj výhodnú hypotéku, úver či rôzne súťaže a odmeny.

Správny výber sa oplatí

Niektorí ľudia robia často chybu v tom, že si nevyberajú produkt, ktorý im svojimi podmienkami skutočne vyhovuje, Namiesto toho vyberú ten, ktorý je v ponuke banky, kde majú svoj bežný účet. Pritom pre nich nemusí byť vôbec výhodný. Môže to byť napríklad pôžička, alebo sporiaci účet. Možností je veľa.

banking-4397449_1920

Zdroj: Pixabay

Ak si chcete správne vybrať, na prvé miesto by ste mali dať práve podmienky, ktoré sú pre vás výhodné. Keď potom nájdete úver alebo sporenie, ktoré vám vyhovuje, bez predsudkov by ste mali kontaktovať banku a objednať si ho. Samozrejme, že nie je na škodu využiť prípadné zľavy, ktoré banka ponúka. Tie môžete nájsť na väčšine zľavových portálov, ale niekedy aj na stránkach o peniazoch či obchode.

Nezáleží na tom či potrebujete spotrebný úver, nový firemný účet, výhodnú hypotéku alebo niečo iné. Vďaka moderným technológiám a hlavne internetu si môžete z pohodlia domova jednoducho nájsť ponuku viacerých bánk a “nebankoviek”. Nechýba ani možnosť porovnať konkrétne produkty a služby online. Stačí zadať vaše požiadavky a automatické porovnávače vám za chvíľu nájdu tie najvhodnejšie produkty.

Do pobočky banky potom musíte zájsť iba kvôli vybaveniu potrebných formalít. A niekedy nie je nutné ani to. Dnes sa už dajú aj bankové účty založiť cez internet. Bez pochyby najväčšou výhodou použitia internetu je množstvo ušetreného času, ktorý by ste inak strávili prezeraním stránok jednotlivých bánk a porovnávaním produktov. No a samozrejme ide aj o ušetrené peniaze. Veď na to sú predsa zľavy.