Dlhé a pevné nechty sú pre niekoho úplne prirodzené, iní majú s nechtami obrovské problémy. Lámavé nechty, ktoré nikdy nevyrastú, nie sú pevné a tak sa nedajú upravovať, nepotešia žiadnu dámu. Úprava nechtov je nesmierne dôležitá pre celkový vzhľad rúk. Aké sú dôvody vašich problémov s nechtami a ako ich riešiť? Ako upravovať lámavé nechty?

Prečo sa mi lámu nechty?

Veľmi časté dôvody lámavosti nechtov je ich obhrýzanie. Tento zlozvyk často pretrváva až do dospelosti, prípadne môže mať dohru aj niekoľko rokov potom ako sa ho zbavíte. Stále obhrýzanie nechtov môže viesť k mnohým bakteriálnym infekciám, ktoré spomaľujú rast nechtov. Lámavé nechty sú bohužiaľ aj súčasťou starnutia a tiež môžu byť následkom častého lakovania nechtov. Lámavosť nechtov môže byť aj dôsledkom sucha, či prejavom anémie alebo hypotyreózy..

Ako môžem posilniť svoje nechty?

ruky

Pokiaľ máte nechty, ktoré sú krehké, lámavé a neviete och kvôli tomu upravovať, môže vám to ubrať na sebavedomí. Pekne upravené ruky a manikúra vás prezentujú a niekedy sú nevyhnutné aj v práci. Lámavé nechty môžu okrem vonkajších vplyvov tiež poukazovať na vnútorné problémy vo vašom organizme. Možno vám chýbajú vitamíny alebo pijete nedostatok vody. Takéto problémy môžu rýchlo vyriešiť vitamínové suplementy a dostatok pitného režimu.

Strava je základom nášho života správna strava vie často vyriešiť aj estetické, či zdravotné ťažkosti. Snažte sa jesť veľa vitamínov, ovocia, zeleniny, minerálov, aby vaše telo malo dostatok živín. Odrazí sa to nielen na vašich nechtoch, ale aj na pleti, vlasoch, či postave. Oslabené nechty neznášajú veľmi dobre ani dlhodobý pobyt vo vode, preto je dobré redukovať aktivity, pri ktorých sú nechty po dlhú dobu vystavené vodnému prostrediu.

Ak sú vaše nechty lámavé, radšej ich nenamáhajte častým lakovaním. Ideálne sú rôzne nechtové séra, ktoré môžete aplikovať pravidelne a majú vysoký vplyv na pevnosť nechtu. Obyčajným lakom alebo gélovej manikúre sa v tomto prípade oblúkom vyhýbajte. Doprajte svojim nechtom radšej olejčeky a krémy, ktoré ich hĺbkovo hydratujú a dodajú im stratenú silu. Snažte sa naopak obmedzovať produkty, ktoré majú tendenciu vysušovať, napríklad dezinfekcie, či prípravky na čistenie domácnosti.

Úprava lámavých nechtov

Čo sa týka manikúry a úpravy nechtov, ktoré sú krehké, mali by ste minimalizovať všetky negatívne vplyvy. Snažte sa udržovať si ich v krátkom strihu, aby nemali zvýšenú tendenciu lámavosti. Nechty si nelakujte, len si upravte kožičku a aplikujte ochranný a regeneračný povrchový lak. Neodporúčame ani nadmerné pilníkovanie, či iné drastické procedúry, ktoré môžu takto oslabený necht zbytočne poškodiť.

Pomohol vám náš článok vyriešiť vaše problémy s lámavými nechtami? Vyskúšate niektoré z našich tipov? Máte nejaké svoje overené tipy?