Kabelka je pre každú dámu veľmi dôležitá vec. Používame ju na každodennej báze a vyžadujeme od nej praktickosť a estetickosť. Je to najmä kvôli tomu aby sme mohli neustále so sebou nosiť všetky potrebné veci a zároveň mali pekné skombinované outfity. Do dobrej kabelky sa oplatí investovať nielen kvôli jej efektívnosti, ale aj dlhotrvácnosti.

Výber správnej kabelky môže byť niekedy náročný. Môžete nakupovať prostredníctvom internetových obchodov ako napríklad Bibloo, Andreashop, Vivantis, Otto, Bonprix a množstvo ďalších. Taktiež môžete nakupovať aj v kamenných predajniach. Pri kabelkách by ste sa mali zameriavať na nadčasovosť, eleganciu a kvalitný materiál. Iba tak zaručíte, že vám vydrží niekoľko rokov a investícia do kvalitného kúsku sa vám vyplatí.

Ako si vybrať kabelku?

Výber kabelky môže byť niekedy naozaj zložitý. Avšak dôležité je zamerať sa na najzákladnejšie potreby. Práve preto by ste mali zohľadňovať najmä veľkosť kabelky, ktorá je pre vás ideálna. Tá je individuálna podľa toho, koľko vecí v kabelke nosíte. Ďalej by ste sa mali zamerať aj na prevedenie kabelky, do čoho patrí materiál a celkový dizajn. Najvýhodnejšia je kúpa kabelky v neutrálnych farbách, primeranej veľkosti a z kvalitného nepremokavého materiálu.

čierna kabelka

Pri výbere by ste okrem zovňajšku kabelky mali dbať práve aj na vnútro. Je dôležité aby kabelka mala pevne vystužené vnútro z kvalitného materiálu. Tým zaručíte, že sa vám vnútro nezačne trhať a zároveň kabelka ochráni vaše veci. Pre organizovanie vašej kabelky je tiež dôležité aj rozdelenie vnútra kabelky na vrecká a jednotlivé časti. Podľa toho si môžete lepšie zorganizovať veci v kabelke a mať ich prehľadnejšie.

Spracovanie kabelky sa týka aj rúčok. Dbajte na to, aby bola dĺžka rúčok podľa vašich predstáv a aby boli z kvalitného materiálu. Vďaka tomu zaručíte, že sa vám kabelka bude dobre nosiť a bude naozaj pevná. Dobré je sa zamerať aj na prepojenie rúčok a samotnej kabelky, pretože rôčky držia pri nosení celú váhu kabelky. Pokiaľ teda budete dbať na veľkosť, dĺžku rúčok a aj vnútro a materiál, mali by ste získať naozaj kvalitný kúsok do svojho šatníka.

Kabelka-obsah

obsah kabelky

Obsah kabelky je samozrejme veľmi individuálny. Je však pár vecí, ktoré by vo vašej kabelke určite nemali chýbať. Základnými každodennými potrebami sú samozrejme peňaženka, doklady, kľúče a mobil. Určite tiež potrebujete nejaké dokumenty do práce, či školy. Vaša kabelka by však mala obsahovať aj základné hygienický produkty. K takým patria hygienické vreckovky, dezinfekčný gél a podobne. Množstvo dám oceňuje aj hydratačný krém na ruky, či balzám.

Veľmi praktickými vecami sú tiež produkty v rámci elektroniky ako slúchadlá, nabíjačka, power banka, či počítač. Nemali by ste zabúdať ani na hydratáciu zvnútra a preto by ste so sebou vždy mali nosiť vodu. Je to veľmi dôležité pre váš organizmus a tento aspekt netreba zanedbávať. Nezabudnite tiež, že nosenie kabelky má aj pár zaužívaných pravidiel.

Vždy sa snažte vo svojej kabelke udržiavať poriadok. Poriadok vo vašich veciach je veľmi pozitívny aj pre vašu psychiku, budete sa cítiť viac pripravený do školy, či práce. Taktiež to môže mať aj veľký vplyv na vaše sebavedomie. Aj takéto zanedbateľné drobnosti ako práve udržiavanie poriadku a dostatočné organizovanie svojich vecí môže pre vašu psychiku byť kľúčové. Veci si preto vždy pripravujte s dostatočným predstihom aby ste na nič nezabudli.