Športové oblečenie predstavuje veľmi dôležitú súčasť vašej cvičebnej rutiny. Nielenže predstavujú estetický prvok, ktorý vám zlepší motiváciu k cvičeniu, ale takýto druh oblečenia by mal spĺňať predovšetkým praktické funkcie. Čo si treba na oblečení všímať aby bolo naozaj kvalitné? Kde nakupovať športové oblečenie?

cvičenie

Kvalita= materiál

Materiálové zloženie (nielen) športového oblečenia je veľmi dôležité. Avšak pri športovom oblečení je dôležité aby materiál spĺňal niekoľko kritérií. Ide predovšetkým o dostatočnú pružnosť materiálu, aby ste jednotlivé cviky mohli vykonávať správne. Zároveň je však dôležité aby bol materiál dostatočne pevný na to, aby udržal oblečenie na svojom mieste. Vďaka tomu si nebudete musieť pri každom cvičení sledovať, či máte oblečenie na svojom mieste a budete sa môcť naplno venovať cvičeniu.

Taktiež pevnosť a pružnosť materiálu určuje aj jeho priesvitnosť. Nie je totiž veľmi príjemné pokiaľ cvičíte vo fitness centre a kvôli nekvalitnému športovému oblečeniu sa obnažujete pred ostatnými. Priesvitnosť nemusí byť pre vás zahanbujúca avšak málo pevné materiály tiež veľmi nevydržia silný tlak, ktorý pri cvičení vyvíjate a preto vám oblečenie vydrží oveľa kratšie.

Prevedenie teda tiež úzko súvisí s materiálom. Aj keď väčšinou ide o športové podprsenky a legíny, ktoré majú zväčša rovnaký strih, treba sa zamerať aj na funkčnosť strihu. Estetické hľadisko je dôležité, avšak nezabúdajte, že do fitka chodíte najmä preto aby ste makali, nie aby ste mali problém s nepohodlným oblečením.

Od materiálu sa teda odvíja nespočetné množstvo jednotlivých aspektov tvoriacich kvalitné športové oblečenie. Dôležité je tiež aby bol materiál dostatočne prievzdušný, keďže sa v ňom budete nadmerne potiť. Funkčnosť a praktickosť materiálu by mal byť základ pri každom výbere vášho športového oblečenia.

športové oblečenie

Inšpirujte sa pri nákupe športového oblečenia

Inšpirácie nie je nikdy dosť a aj vo sfére fitness je dôležité sa správne inšpirovať. My vám prinášame pár tipov na kvalitné internetové športové obchody s kvalitným športovým oblečením. Pokiaľ nájdete obchod, ktorý prináša kvalitné športové oblečenie môžete si už ľahko vyberať podľa estetickej stránky a tešiť sa z kvalitného a zároveň krásneho športového oblečenia.

Určite si pozrite stránky MyProtein a GymBeam, ktoré ponúkajú kvalitné športové oblečenie, ale tiež aj množstvo výživových doplnkov. Okrem toho na stránkach nájdete aj množstvo informácií o cvičení, zdravom životnom štýle a vhodnom užívaní doplnkov. Zároveň tiež môžete na stránkach nájsť množstvo informácií o samotnom oblečení.

Veľmi dobrou alternatívou na výber (nielen) športového oblečenia je Sportobchod.sk. Ide o obchod, ktorý prináša okrem športového oblečenia aj výstroje k množstvu športov, či individuálnych alebo tímových. Sortiment je veľmi široký a kvalitný. Pri nákupe máte tiež možnosť využiť poradcu, ktorý je v tejto oblasti odborníkom.

Insportline je taktiež obchod, ktorý má svoju internetovú verziu, ale taktiež aj kamenné predajne. Vďaka tomu si môžete oblečenie aj naživo prezrieť a vyskúšať, čo môže byť veľmi výhodné pokiaľ si neviete vybrať veľkosť.

Obchody zamerané na šport vás môžu inšpirovať nielen v konkrétnych kúskoch oblečenia, ale často sa práve zameriavajú aj na vzdelávanie. Na ich stránkach nájdete množstvo zaujímavých článkov o správnom cvičení,strave, či výživových doplnkoch. Je veľmi dobré sa inšpirovať pokiaľ s podobnými aktivitami len začínate a nie ste si istý.